Voop Cosmetics

Cilt Bakımı Rutini

1. Adım: Temizleme

Cilt bakım rutinlerinizin temeli cilt temizliğidir. Ilık su ile birlikte cildinizi nazikçe temizlerken sebum dengesini de sağlamak gerekirken cildimiz de kuruluk hissi yaratmayacak temizleyicileri kullanmak gerekir. İçeriğinde yer alan papatya özü ve Aleovera ile birlikte cildi nazikçe temizler, sebum dengesini sağlayarak derinlemesine bir temizliğin olmasına yardımcı olmaktadır. Cildin bakım ve onarımını sağlarken cildin canlılık parlaklık kazanmasına yardımcı olur.

2. Adım: Tonikle Arındırma
Cilt bakım rutininin ikinci adımıdır ve genellikle yıkama jeli veya sabundan sonra kullanılır. Tonik, cildin pH dengesini geri kazandırır, gözenekleri sıkılaştırır ve cilt üzerindeki kalıntıları temizler.  Tonikleme işlemi sırasında cildinizi nazikçe masaj yaparak uygulayın. Tonik, cildinizi temizlemek ve gözenekleri sıkılaştırmak için kullanıldığından, masaj hareketleriyle toniği cildinize nüfuz ettirin. İçeriğinde AHA ve BHA gibi bileşenlerin olması gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve derinlemesine arındırılmasında yardımcı olmaktadır.
3. Adım: Serum

Serum adımı, cilt bakım rutinindeki önemli bir adımdır çünkü serumlar yoğun ve etkili aktif bileşenler içerir. Serumlar, daha yoğun bir formüle sahiptir ve içerdikleri aktif bileşenlerin cilde daha derinlemesine nüfuz etmesini sağlar. Bu aktif bileşenler cildin ihtiyaçlarına yönelik olarak seçilebilir ve cilt hücrelerini besleyebilir, yenileyebilir ve destekleyebilir. Bu sayede cilt problemlerinin hedeflenmesi ve iyileştirilmesi daha etkili olmasında yardımcıdır.

4. Adım: Nemlendirme

Serum adımdan sonraki aşmamız nemlendirici kremler ile güçlendirmek gerekmektedir. Kremlerin içeriğindeki yumuşatıcı özellikler cildimizi sakinleştirir, yatıştırıcı ve doygunluk kazandırır. Cildimizin kuruluk hissini gidererek bakım ve onarım sağlamaktadır.

5. Adım: Güneş Kremi

Güneş kremleri cildimizin korunması için önemli faktördür. Cildin güneş ışınlarına maruz kaldığı dönemlerde ciltte kuruluk, lekeler ve en önemlisi güneş ışınlarının yarattığı yaşlılık belirtileridir. Bu belirtileri bakımlarımızın en son aşamasında uygulamamız gerekmektedir. Günlük olarak uygulanması gerekmektedir. İçeriğinde Q10 ve hyaluronik bileşenli ürünler cildin tazelenmesini, doygunluk kaznmasını sağlar ve bu belirtilere karşı koruma sağlanmasında yardımcı olmakatadır.